Monikanavaiset sovellukset

Optinen siirto

Tuotevalikoimamme kattaa myös kompaktit monikanavaiset FORJ, ratkaisut (Fiberoptic Rotary Joints). Niiden avulla on mahdollista välittää samanaikaisesti 2 - 36 itsenäistä kuitukanavaa. Ihanteellinen tapa käyttää näitä tuotteita on sovellukset, joissa on myös sähköisiä liukurenkaita tai RF-liukuyhteitä tai yleisesti sovellukset, joissa tilavaatimukset ovat tiukat. Pienestä koostaan huolimatta niiden optinen suorituskyky on silti vakiotasoa (<-60 dB ylikuuluminen, <5 dB väliinkytkentävaimennus ja >45 dB heijastusvaimennus).

Kaikki kanavat ovat yhteensopivia sekä yksimuoto- että monimuotokuitujen kanssa. On myös mahdollista yhdistää kaksi erilaista kuitutyyppiä yhdessä laitteessa.

Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja tuotteistamme!


Multi Channel

6 products found

Multi Channel

001 MJ2 Series (up to 2 channels)

001 MJ2 Series (up to 2 channels)

Fiber type

MM w/3 mm cable (Kevlar lined) or armor

Wavelength Length

1310/850 nm or 1310/1550 nm

Insertion Loss

<4 dB/channel 1, <6 dB/channel 2(Premium: <4 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, or LC

Temperature

Working: -40 to 72°C; Storage: -45 to 75°C

IP-Rating

IP 60 (optional IP65)

002 PJ2 series (up to 2 channels)

002 PJ2 series (up to 2 channels)

Fiber type

PMMA step index, 1 mm core/2 mm jacket

Wavelength Length

650 nm

Insertion Loss

<7 dB/channel 1, <10 dB/channel 2(premium: <7 dB)

Connector

FC/PC/Pigtail

Temperature

-20 to 65°C

IP-Rating

IP68

004 MXn series (up to 7 channels)

004 MXn series (up to 7 channels)

Fiber type

SM or MM w/3 mm jacket (Kevlar/PVC or armor)

Wavelength Length

1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM

Insertion Loss

<5 dB (typical: 2-3 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

Up to IP 65

005 JXn series (up to 19 channels)

005 JXn series (up to 19 channels)

Fiber type

SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor)

Wavelength Length

1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM

Insertion Loss

<5 dB (typical: 2-3 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

Up to IP 65

006 MRn series (up to 50 channels)

006 MRn series (up to 50 channels)

Fiber type

SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor)

Wavelength Length

1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM

Insertion Loss

<6 dB (typical: 2-3 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

Up to IP 65

ZJn series (up to 4 channels)

ZJn series (up to 4 channels)

Fiber type

SM or MM w/3 mm jacket (Kevlar/PVC or armor)

Wavelength Length

1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM

Insertion Loss

<5 dB (typical: 2-3 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

IP60 (ZJn); IP65 (ZJnL)

ProductFiber typeWavelength LengthInsertion LossConnectorTemperatureIP-RatingPDF
001 MJ2 Series (up to 2 channels) MM w/3 mm cable (Kevlar lined) or armor 1310/850 nm or 1310/1550 nm <4 dB/channel 1, <6 dB/channel 2(Premium: <4 dB) FC, SC, ST, SMA, or LC Working: -40 to 72°C; Storage: -45 to 75°C IP 60 (optional IP65)
002 PJ2 series (up to 2 channels) PMMA step index, 1 mm core/2 mm jacket 650 nm <7 dB/channel 1, <10 dB/channel 2(premium: <7 dB) FC/PC/Pigtail -20 to 65°C IP68
004 MXn series (up to 7 channels) SM or MM w/3 mm jacket (Kevlar/PVC or armor) 1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM <5 dB (typical: 2-3 dB) FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C Up to IP 65
005 JXn series (up to 19 channels) SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor) 1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM <5 dB (typical: 2-3 dB) FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C Up to IP 65
006 MRn series (up to 50 channels) SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor) 1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM <6 dB (typical: 2-3 dB) FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C Up to IP 65
ZJn series (up to 4 channels) SM or MM w/3 mm jacket (Kevlar/PVC or armor) 1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM <5 dB (typical: 2-3 dB) FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C IP60 (ZJn); IP65 (ZJnL)

Application Notes

Lisätietoja tuotteistamme

Sovellushuomautuksessamme esittelemme tuotteitamme asiaankuuluvassa yhteydessä, jotta sinun on helpompi ymmärtää, miksi tuotteemme ovat markkinoiden parhaita. Paitsi, että tarjoamme vakioratkaisuja, olemme myös räätälöineet ja räätälöityjä ratkaisuja tilaamiseksi.

Application Notes