Single Channel Løsninger

Optisk overføring

Fiberoptiske roterende koblinger (FORJ) er det optiske motstykket til elektriske sleperinger. De tillater uavbrutt overføring av optiske signaler mens de roterer rundt sin egen aksel. Det mest kostnads- og størrelseseffektive alternativet er enkel kanal design.

Siden fiberoptikk tilbyr nesten uendelig båndbredde kan du multiplekse dine påkrevde signaler og kjøre dem gjennom én fiberkabel. De tre mest brukte båndspektra er 850 Nm, 1310 Nm og 1550 Nm.

Ta kontakt for mer informasjon om våre Fiberoptiske Roterende Koblinger!


Single Channel

5 produkter funnet

Single Channel

001 R Series (Single-Channel)

001 R Series (Single-Channel)

Fiber type

SM/MM, 3 mm Kevlar/PVC or 2.9 mm armor

Wavelength Length

650-1650 nm

Insertion Loss

<2 dB/RPT&RPTA; <3 dB/RFC; <3 dB/RST

Connector

FC, SC, ST, SMA, or LC (PC and APC)

Temperature

Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C

IP-Rating

IP 68 for all models

003 RFCX Series

003 RFCX Series

Fiber type

Singlemode or multimode

Wavelength Length

650-1650 nm

Insertion Loss

<3 dB

Connector

FC/PC

Temperature

Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C

IP-Rating

IP68

004 RPC series (Single-channel)

004 RPC series (Single-channel)

Fiber type

SM or MM, 2.9 mm armored jacket (SS)

Wavelength Length

650-1650 nm

Insertion Loss

<2 dB

Connector

FC, ST, and SC (APC finishes also available)

Temperature

Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C

IP-Rating

None (Shock & Vibration: Telcordia GR1221CORE)

005 MJP Series (Single-channel)

005 MJP Series (Single-channel)

Fiber type

Singlemode or multimode

Wavelength Length

1310, 1550 nm, or both (850, 1310 nm, or both)

Insertion Loss

<2 dB (typical: <1 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

IP 50

MicroJx Series

MicroJx Series

Fiber type

Single or multimode w/3 mm jacket (Kevlar/PVC)

Wavelength Length

650-1650 nm

Insertion Loss

<2 dB (typical: <0.5 dB)

Connector

FC, SC, ST, SMA, or LC (and APC finishes)

Temperature

Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C

IP-Rating

IP 68 for all models

ProductFiber typeWavelength LengthInsertion LossConnectorTemperatureIP-RatingPDF
001 R Series (Single-Channel) SM/MM, 3 mm Kevlar/PVC or 2.9 mm armor 650-1650 nm <2 dB/RPT&RPTA; <3 dB/RFC; <3 dB/RST FC, SC, ST, SMA, or LC (PC and APC) Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C IP 68 for all models
003 RFCX Series Singlemode or multimode 650-1650 nm <3 dB FC/PC Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C IP68
004 RPC series (Single-channel) SM or MM, 2.9 mm armored jacket (SS) 650-1650 nm <2 dB FC, ST, and SC (APC finishes also available) Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C None (Shock & Vibration: Telcordia GR1221CORE)
005 MJP Series (Single-channel) Singlemode or multimode 1310, 1550 nm, or both (850, 1310 nm, or both) <2 dB (typical: <1 dB) FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C IP 50
MicroJx Series Single or multimode w/3 mm jacket (Kevlar/PVC) 650-1650 nm <2 dB (typical: <0.5 dB) FC, SC, ST, SMA, or LC (and APC finishes) Working: -40 to 85°C; Storage: -50 to 85°C IP 68 for all models

Application Notes

Lær mer om produktene våre

Applikasjonsarket vårt viser frem produktene våre i relevant sammenheng for å gjøre det lettere for deg å forstå hvorfor produktene våre er de beste på markedet. Ikke bare tilbyr vi standardløsning, vi har modifiserte og tilpassede løsninger du kan bestille.

Application Notes