Sähkö- ja Kuituoptiset Ratkaisut

OPTINEN SIIRTO

Tuotevalikoimamme kattaa myös kompaktit monikanavaiset FORJ, ratkaisut (Fiberoptic Rotary Joints). Niiden avulla on mahdollista välittää samanaikaisesti 2 - 36 itsenäistä kuitukanavaa. Ihanteellinen tapa käyttää näitä tuotteita on sovellukset, joissa on myös sähköisiä liukurenkaita tai RF-liukuyhteitä tai yleisesti sovellukset, joissa tilavaatimukset ovat tiukat. Pienestä koostaan huolimatta niiden optinen suorituskyky on silti vakiotasoa (<-60 dB ylikuuluminen, <5 dB väliinkytkentävaimennus ja >45 dB heijastusvaimennus).

Kaikki kanavat ovat yhteensopivia sekä yksimuoto- että monimuotokuitujen kanssa. On myös mahdollista yhdistää kaksi erilaista kuitutyyppiä yhdessä laitteessa.

Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja tuotteistamme ja kuinka voimme auttaa sinua kehittämään räätälöityä hybridiratkaisuasi!

2 products found

Hybrid Rotary Joint

001 Custom FORJ (2-8 channels)

001 Custom FORJ (2-8 channels)

Fiber type

SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor)

Wavelength Length

1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM

Insertion Loss

<5 dB

Connector

FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs

Temperature

Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C

IP-Rating

Up to IP 65

002 Custom FORJ (Single Mode)

002 Custom FORJ (Single Mode)

Fiber type

Single Mode & Multi Mode

Wavelength Length

1310/850 nm or 1310/1550 nm

Insertion Loss

<5 dB (typical: 2-3 dB)

Connector

ST Bulkhead

Temperature

-20 to 65°C

IP-Rating

Submerged

ProductFiber typeWavelength LengthInsertion LossConnectorTemperatureIP-RatingPDF
001 Custom FORJ (2-8 channels) SM or MM w/3 mm jacket, 1 m (Kevlar/PVC or armor) 1270-1610 nm for SM; 850 and 1310 nm for MM <5 dB FC, SC, ST, SMA, LC or /APCs Working: -20 to 65°C; Storage: -25 to 75°C Up to IP 65
002 Custom FORJ (Single Mode) Single Mode & Multi Mode 1310/850 nm or 1310/1550 nm <5 dB (typical: 2-3 dB) ST Bulkhead -20 to 65°C Submerged